Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 868 komentarzy

Cud wcielonego ducha

Yurko - Cud wcielonego ducha, pierwsze słowa z wiersza Cypriana Norwida pt. PISMO, czyli nie szermować, krzyczéć, Lecz całą siłą działać

Kłamstwa "mieszczucha"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie dajmy się skłócić.

Po zapoznaniu się z materiałem pochodzącym ze strony //gorojanin-iz-b.livejournal.com/

trzeba stwierdzić, że strona ta kłamie i dezinformuje. Autor przedstawia 4 proflie TU 101 sprzed remontu i dowodzi na podstawie położenia szachownicy na stateczniku, że to nie ten statecznik z polany SW. Nie przedstawia jednak zdjęć samolotu po remoncie kiedy to szachownica jest już odsunięta od brzegu zarówno w samolocie 101 i 102. Ten temat był już "odkrywany" dawno przez polskich blogerów. Sugestia "mieszczucha" jest nieprawdziwa i zmanipulowana, powoduje nowe jałowe dyskusje do niczego nie prowadzące.

Kłamstwa te odwracają uwagę od innych charakterystycznych różnic.

Tylko przypomnę że trzeba spojrzeć na położenie tegoż statecznika i jego uszkodzenie. Inny mamy na filmie S. Wiśniewskiego, a inny w Raporcie MAK. Pozostaje też kwestia położenia pod murem tego elementu. Przecież od miejsca gdzie leżał "oficjalnie" do muru jest znaczna odległość.

TU pod murem.

Zdjęcie z Raportu MAK. Brak muru.

I porównanie z tym z filmu Wiśniewskiego co już było czynione. Inna skala zniszczeń.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia w kontekście dwóch miejsc, mianowicie:

Prawdpodobnie staecznik A, był tym z polany przy Siewiernym. Nie ma wgniecionej końcówki.

I jeszcze jedna istotna rzecz związana ze statecznikiem. Na poniższym zestawie zdjęć wyraźnie widać, że stoi raz na gruncie błotnistym, wręcz w kałużach błota - film S.W., a na drugim na suchym gruncie w trawie, a wokół brak blach złomu z bardzo bliskim widokiem na budynek którego nie widać na zdjęcie MAK.. A lampy już postawione...Co na to uczeni?

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej