Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 868 komentarzy

Cud wcielonego ducha

Yurko - Cud wcielonego ducha, pierwsze słowa z wiersza Cypriana Norwida pt. PISMO, czyli nie szermować, krzyczéć, Lecz całą siłą działać

Kłamstwa "mieszczucha"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie dajmy się skłócić.

Po zapoznaniu się z materiałem pochodzącym ze strony //gorojanin-iz-b.livejournal.com/

trzeba stwierdzić, że strona ta kłamie i dezinformuje. Autor przedstawia 4 proflie TU 101 sprzed remontu i dowodzi na podstawie położenia szachownicy na stateczniku, że to nie ten statecznik z polany SW. Nie przedstawia jednak zdjęć samolotu po remoncie kiedy to szachownica jest już odsunięta od brzegu zarówno w samolocie 101 i 102. Ten temat był już "odkrywany" dawno przez polskich blogerów. Sugestia "mieszczucha" jest nieprawdziwa i zmanipulowana, powoduje nowe jałowe dyskusje do niczego nie prowadzące.

Kłamstwa te odwracają uwagę od innych charakterystycznych różnic.

Tylko przypomnę że trzeba spojrzeć na położenie tegoż statecznika i jego uszkodzenie. Inny mamy na filmie S. Wiśniewskiego, a inny w Raporcie MAK. Pozostaje też kwestia położenia pod murem tego elementu. Przecież od miejsca gdzie leżał "oficjalnie" do muru jest znaczna odległość.

TU pod murem.

Zdjęcie z Raportu MAK. Brak muru.

I porównanie z tym z filmu Wiśniewskiego co już było czynione. Inna skala zniszczeń.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia w kontekście dwóch miejsc, mianowicie:

Prawdpodobnie staecznik A, był tym z polany przy Siewiernym. Nie ma wgniecionej końcówki.

I jeszcze jedna istotna rzecz związana ze statecznikiem. Na poniższym zestawie zdjęć wyraźnie widać, że stoi raz na gruncie błotnistym, wręcz w kałużach błota - film S.W., a na drugim na suchym gruncie w trawie, a wokół brak blach złomu z bardzo bliskim widokiem na budynek którego nie widać na zdjęcie MAK.. A lampy już postawione...Co na to uczeni?

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej