Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 868 komentarzy

Cud wcielonego ducha

Yurko - Cud wcielonego ducha, pierwsze słowa z wiersza Cypriana Norwida pt. PISMO, czyli nie szermować, krzyczéć, Lecz całą siłą działać

Różaniec

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przeklinanie nic nie pomoże. Powtarzanie sobie różnych plotek czy dowcipów politycznych, też nic nie da

Pragnę przytoczyć kilka zdań Sługi bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, tego który był tak wielkim oparciem wtedy gdy żył i po śmierci dla Polski umęczonej tzw. PRL'em., czyli sowietyzacją życia powszedniego Polaków.

Prymas Stefan Wyszyński o Modlitwie Różańcowej

,,Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytu…”

,,Może to być dla nas wszystkich pociechą w naszym trudnym, codziennym życiu. (…) I gdy my na tyle problemów rady nie mamy, zostaje jedno: mieć w kieszeni różaniec i modlić się za tych, którzy nam przyczyniają tyle udręki we własnej Ojczyźnie (…) Módlmy się za tych ludzi. Przeklinanie nic nie pomoże. Powtarzanie sobie różnych plotek czy dowcipów politycznych, też nic nie da. Ale, modlitwa może pomóc. Ona zdolna jest oświecić umysły, poprawić wolę ludzką.”
Zwiążmy myśli, usta i dłonie nasze różańcem świętym, napełnijmy domostwa i wioski nasze szeptem modlitewnych Pozdrowień maryjnych, przekazując jedni drugim uporczywe wołanie: ,,Zdrowaś Maryjo” !


,,Sięgajmy do myśli Bożej w rozważaniu życia Chrystusa na tle radosnych, bolesnych i chwalebnych tajemnic – pogłębiajmy w sobie zrozumienie głównych prawd wiary świętej: Wcielenia Syna Bożego i Odkupienia Świata.”

,,Zżyjmy się z różańcem tak, abyśmy go stale odmawiali, abyśmy łatwo doń wracali, abyśmy mu poświęcali wszystkie wolne chwil”

,,Szczególnie zadbajmy o to, by przywrócić w domach rodzinnych piękny, stary zwyczaj kończenia dnia wspólnym różańcem.”

 

Więcej o marszach:

//krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

Podaję linki z przykładem rozważań.

//www.zdrowaśka.pl/rozwazania/
//krolowapolski.brzegdolny.pl/pray188.html

Jeśli ktoś zna teksty rozważań różańcowych o Polsce, proszę o linki. Proszę też o propagowanie Marszów Pokutnych w intencji Ojczyzny. Proszę modlić się za Polskę, za rządzących, za Parlament, za wrogów Ojczyzny.
Nie oglądajmy się na media, róbmy swoje. Przejęliśmy dziedzictwo jakim jest Polska, po tych co zginęli, oddali za nią życie, którzy jej służyli z honorem. Weźmy na siebie odpowiedzialność za nasz Dom.
 


 

KOMENTARZE

 • Różaniec
  Mamy miesiąc modlitwy różańcowej , gdy skończy się październik pamiętajmy - trwajmy przy Różańcu
 • "Przejęliśmy dziedzictwo, jakim jest Polska.........
  ......róbmy swoje."
 • @prof.HKM 12:26:19
  Trwajmy. Ukłony
 • @Yurko 12:49:17
  Sprawa Smoleńska jest czymś niebywałym i może przynieść wielkie zmiany w Polsce. Dzisiaj nie można odkłamywać tego zdarzenia na masową skalę gdyż wpływ mediów jest ponad "zdrowym rozsądkiem" otumanionych ludzi.

  Drugą lekceważoną a ukrytą podobnie na widoku sprawą jest kwestia rzeczywistego budżetu Państwa. Polacy są zniewalani za pomocą własnego dziedzictwa i majątku lecz nie ma mocnych by tę rzecz wyjaśnili.

  Wyjaśnienie tylko tych dwóch spraw może sprowokować rzeczywiste ale i niestety masowe sądy rozmaitych grup wpływu.

  Mając na uwadze, że to Twój pierwszy i to świetny wpis na zakładce katolickiej zapytam z innej beczki.

  Jak dzisiaj się zapatrujesz do sprawy Intronizacji Chrystusa Zbawiciela na Króla Polski ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej