Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 868 komentarzy

Cud wcielonego ducha

Yurko - Cud wcielonego ducha, pierwsze słowa z wiersza Cypriana Norwida pt. PISMO, czyli nie szermować, krzyczéć, Lecz całą siłą działać

W samo południe - moment zwrotny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Notki rwane, z różnymi wątkami, niedokończone. I cóż z tego. To chwile spisane na gorąco, bo rzeczywistość pędzi na łeb, na szyję i trudno nadążyć za nią, by się w nią “wpasować”.

Wkrótce poznamy wyniki kolejnych wyborów do sejmu i senatu. Prawdziwa bitwa, zdawać by się mogło – ostateczna rozgrywka wchodząca w kulminację.

Pisałem w jednej z notek, że obecne wybory rozegrają się personalnie pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, a Tuskiem. Nie myliłem się...

Wyborcza zasłona dymna opada i pojawia się bilbord “Tusk czy Kaczyński”.

Nie miało być bilbordów.

Zmataczony premier coś klepie o uczciwej walce.

Mam sentyment do filmu z Gary Cooperem z filmu  Freda Zinnermanna "W samo południe".

Pamiętam ten moment kiedy Cooper idzie samotnie główną ulicą miasta, okiennice się zamykają. Nikt nie chce pomóc. Symbolika tej sceny zostawiła niezatarte wrażenie. Nic dziwnego, że sylwetkę samotnego obrońcy prawa wykorzystano do plakatu wyborczego z 1989 roku.  

Oni zawsze mieli jakieś boczne wsparcie - hubę PSL, Tymińskiego, Bolka, ZOMO, teraz RAŚ i nowego Tymińskiego-Palikota a w tle gdzieś niedalekoWSI. Skaperowani za pracę, za stanowiska “Młodzi demokraci” bawią się w ZSMP. Aj, jeszcze Lisa zasłużonego mają, co karierę zaczynał podczas “Nocnej Zmiany”...

Bój to jest ich ostatni.... Czego się lękaliśmy? Kogo?

Walka o Prawdę i Fałsz.

Szukam podobieństw, skojarzeń. Trwa w najlepsze szkalowanie Kaczyńskiego. Ale Kaczyński już nie jest sam. Sprawa Smoleńska wypaliła pieczęć na zawsze. Pieczęć Prawdy. Miliony przejrzały na oczy choć nikt nie woła na rogach ulic, na ambonach jak dawniej bywało.

Już raz Tusk przejechał się na “Prezydent Tusk” jak na mydle. Czego spodziewa sie teraz?

Czyż nie jest na dnie, razem z figurami typu Wojewódzki, Nergal, Niesiołowski, Palikot, Lis i im podobni?

 

//cudwcielonegoducha.nowyekran.net/post/18943,rymkiewicz-o-kaczynskim-i-polakach

//cudwcielonegoducha.nowyekran.net/post/18081,nie-ma-innej-drog

 

ps.

KOLUMBIA - świadectwo dla Świata" - film wyjątkowy. Dominika Tarczyńskiego

Ten obraz wyreżyserował Dominik Tarczyński. „Kolumbia - świadectwo dla świata” to najlepszy film dokumentalny na tegorocznym XVI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. "Film został nagrodzony za pokazanie prawdziwego oblicza dzisiejszej Kolumbii, gdzie wiara katolicka i odważne wyznawanie jej przez rządzących prowadzi do eliminowania przestępczych marksistowskich mafii narkotykowych" -  podaje komunikat jury festiwalu. Film ten wnosi wyjątkowe treści i warto je osobiście poznać

 

 

 

KOMENTARZE

 • BARDZO WAŻNE!!!!
  SPOSÓB na UNIEMOZLIWIENIE fałszerstwa metodą dostawienia krzyżyka - wystarczy wziąć ze sobą kawałek świeczki i przejechać po pozostałych czystych okienkach! (a właściwie - po pozostałych listach!!) Cudownie proste, a przez to genialne!!!

  Namawiam Państwa, aby zamieszczać tę informację gdzie tylko można.
  Kodeks wyborczy nic przecież o bezbarwnym sladzie stearyny nie pisze i głos MUSI być ważny.

  **************************
  Podałam tę informację w kilku miejscach - nie budzi większego zainteresowania, czego nie rozumiem. Dlaczego ludzie nie są zainteresowani prostym, skutecznym, bezkosztowym sposobem zabezpieczenia się przed fałszerstwem?
  Czy jest to za mało DOSTOJNA metoda zapobiegania przekrętom?
 • @anarche
  Dzięki za zamieszczenie swego apelu. Jak widzisz połowa uprawnionych w ogóle nie poszła głosować. Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej