Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 868 komentarzy

Cud wcielonego ducha

Yurko - Cud wcielonego ducha, pierwsze słowa z wiersza Cypriana Norwida pt. PISMO, czyli nie szermować, krzyczéć, Lecz całą siłą działać

NIE MA INNEJ DROGI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma trzeciej, drugiej. Jest JEDNA przez SMOLEŃSK. Przez Smoleńsk jeszcze raz, lecz w Prawdzie.


Bez powiedzenia oficjalnie Polsce i całemu światu czym była tragiczna śmierć 96 Polaków, w tym Prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego nie będzie wolności. Wolności słowa, także w internecie. Na Nowym Ekranie też. Wolności i zmiany najgorszych rządów jakie dotąd spotkały Polskę. Stosunek rządu, mediów, partii politycznych, wszelkich ruchów społecznych, organizacji i kościoła do tej strasznej Tragedii jest swoistym papierkiem lakmusowym do kogo się przyłączać, za kim iść.

Ludzie chcą Prawdy, chcą usłyszeć jak NAPRAWDĘ BYŁO i chcą pamięci o Tych co się odważyli wsiąść do Tupolewa. Bo im nie zabrakło determinacji. Nie ma innej Drogi Przemian na płaszczyźnie politycznej, ekonomicznej i społecznej jak przejście jeszcze raz przez Smoleńsk. Inaczej będzie to znowu kolejna próba mijania się z prawdą, zaniechanie, jakiś fałsz. Trzeba nam wszystkim oczyszczenia. Zapomniano już, że sukces strajków w stoczniach na Wybrzeżu i zakładach pracy w całej Polsce przyszedł dzięki odwadze ale i postawie pokory, ekspiacji, oczyszczeniu i odnowie ducha. W większości zakładów pracy odprawiano Msze Święte, spowiadano się, sprzedaż i spożycie alkoholu spadła. Było to jakieś wyrzeczenie, ofiara dla Polski milionów robotników, całego Narodu.

Dziś słyszymy, że marzenie statystycznego Polaka to pojechać na zakupy w markecie.

Nisko upadliśmy. Świat rzeczywisty i prawdziwe życie zastąpiono wielkoplazmowym wirtualnym. Nasze życie powierzamy wątpliwej jakości, kłamliwym mediom i kłamliwej władzy.

Od prawdy o „Smoleńsku” nie da się uciec. Nie wyjaśniona „Katastrofa” będzie kładła się cieniem na nas wszystkich nawet po zmianie rządów. Nie da się uciec od odpowiedzialności.

 

Mamy dziś do czynienia z różnymi metodami walki władzy z narodem i występowaniu jej przeciwko, nawet tym którzy na nich głosowali. Walka z Solidarnymi, Krzyżem, Kibicami, internautami, patriotyzmem i polską tradycją, polską rodziną, zmiany w prawie i Konstytucji przez rząd PO i prezydenta Komorowskiego to w istocie już nie ogłaszany stan wojenny. Środki prewencyjne, zapowiedź restrykcji wobec Wszystkich, którzy nie zgadzają się na wyprzedaż majątku narodowego, którzy mają śmiałość domagać się godnego życia i uczciwych, nie sprzedajnych rządów. Rewizje, najścia służb, cenzura, funkcjonariusze WSI w głównych wydaniach Wiadomości, strzelanie z broni do kibiców, groźby funkcjonariuszy państwowych – że wataha będzie dorżnięta to w istocie już stan wojenny, kolejny raz wypowiedziany przeciw Narodowi.

 

Dlatego jest tylko jedna droga. Prawdy nie da się ominąć na dłuższą metę, nie da się jej zepchnąć na margines, na „potem”. Inaczej „kamienie wołać będą” a w Polsce będzie coraz gorzej. Bo może być jeszcze gorzej niż np. w Grecji. Dług Grecji to 740 mld. A Polski sam dług publiczny to już 850 miliardów.

Jan Paweł II wołał „Nie lękajcie się”. Walczmy o swą godność i honor, walczmy o Polskę. Teraz, nie potem.

 

 

Nie zginęła i nie zginie!

 

Zdjęcie z "Zygmuntem" - Blu//arrestedmotion.com/2011/05/streets-blu-poland/

Zdjęcie wiodące - //www.wszechnica.solidarnosc.org.pl/?page_id=1663

"Nie zginęła i nie zginie! - Avern

 

 

KOMENTARZE

 • Piękne słowa. Tak - Droga Prawdy.
  Święta Droga Smoleńska znaczona krwią pokoleń Polaków. - Droga Prawdy, jedyna droga.

  Chylę czoła,
 • @Dąbrowski
  Dziękuję. też fajne rzeczy wstawiasz.

  Może być tak, że nie będzie wyjaśnienia Sprawy Smoleńskiej ale i nie będzie wolności, nie będzie można krytykować Tuska i reszty z Komorowskim. Nic nie będzie można. Katastrofa smoleńska zostanie zapisana krótkim wpisem według raportu MAK do podręczników historii, a zmieni się jedynie "grupa trzymająca władzę". Podatki pozostaną takie same lub nadal będą rosły. Do sejmu wejdą homoseksualiści, gaz łupkowy wyprzedany zostanie za bezcen i nawet nie będzie na wczasy nie tyle co w Egipcie, a w Koziej Wólce. Majątek narodowy będzie oddany za poklepanie po plecach.

  Ten wentyl jaki jest obecnie, będzie zawiązany. Szykowane są stosowne ustawy.

  Dlatego trzeba wesprzeć Ewę Stankiewicz i inne osoby. Zacząć mówić, rozmawiać w swoim środowisku, przestać się bać.
 • @autor
  "Bez powiedzenia oficjalnie Polsce i całemu światu czym była tragiczna śmierć 96 Polaków, w tym Prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego nie będzie wolności."

  Dzięki za twoje teksty, Yurko!
 • @Yurko
  ta grafika na murze kamienicy powinna stać się taką alegorią tego, co próbujemy robić... jak nas zabraknie kamienie będą przesłanie ludziom przybliżać i warstwy farby niby Serce dzwonu Zygmunta w solidarne wzburzenie tłum ospały i zagubiony wprowadzać...
  Pozdrawiam.
  Nie zginie!
 • @autor
  Obawiam się, ze wielu naszych obywateli nie chce znać prawdy o Smoleńsku - to by zmusiło ich do działania i określenia się, a czy nie wygodniej klikać pilotem, raz w tygodniu grill, a o resztę ... o resztę niech się martwią młodzi - zawsze mogą wyjechać.
 • @Avern
  NIE SPAĆ !!
 • @carcajou
  "NIE SPAĆ !!"
  a nie zauważył waszmość, że ja większość rzeczy późno w nocy publikuje...? zapraszam do ogródka po kiełkujące nowości...
  Pozdrawiam.
 • no dobrze
  piekne slowa panie Yurko, ale konkretnie to co Pan robi, aby prawda o Smolensku zwyciezyla?
  Bo ja widze tylko Solidarnych 2010 w dzialaniu, konkretnym, madrym i celowym. Cala reszta "upaja sie piekna mowa". Polityka to dzialanie a nie gadanie.
 • @Yurko
  10 czerwca, w kolejną miesięcznicę pisałam tu, że droga Polski w przyszłość prowadzi przez Smoleńsk.
  Dzwię się, że tak wielu Polaków nie jest w stanie tego zrozumieć a to takie proste, że aż banalne.
  Pozdrawiam.
 • @janetatanka
  opublikowanie tych zdjęć ze stopklatkami pilnych njusów z programu informacyjnego to bardzo konkretne działanie... wystarczy si e rozejrzeć a nie sugerować wodolejstwo...

  http://cudwcielonegoducha.nowyekran.pl/post/18042,wstecz

  proszę szeroko zamknąć oczy i popatrzeć na szczegóły na nich widoczne.

  poprawianie i pouczanie innych najlepiej zacząć od siebie to stara jak świat genialna zasada.
  Pozdrawiam.
 • @janetatanka
  Odpowiadam,
  jestem w Klubie Gazety Polskiej, zorganizowałem spotkanie z Ewą Stankiewicz (lokal co nie takie łatwe w moim mieście _ niestety Pani Ewa wtedy odwołała przyjazd w ostatniej chwili, pokaz filmu "Mgła" wraz z zaproszonymi autorami i panem Dudą - plakaty, lokal, strona techniczna), Pisze o Smoleńsku i proszę mi wierzyć, wymaga to wielu godzin, nieraz każdego dnia i nawet nocy do prawe rana... mam nadzieję, że to dość sporo choć pewnie zawsze za mało. Pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz
  Dopiero teraz tu zaglądam, ostatnio mało czasu jakoś....
  Łazarzu, mam szacunek dla Twego dzieła i Pana Szeremietiewa. Po napisaniu postu przyszło mi na myśl, takie pisanie na raty, kolejne refleksje przychodzą, że możesz wziąć do siebie mój komentarz. Jak coś, to przepraszam. Zabrakło tego co poniżej piszę.

  Czy nie widzimy, jak rząd Tuska boi się jak ognia tematu "Smoleńska"?

  Jedno mnie nurtuje - nie wiadomo jak rozłożą się siły po wyborach.

  RAŚ na pewno ruszy z rozmachem - czy bierzecie to pod uwagę? Czy PIS bierze? Autonomiści jak mówi mi mój nos mocno uderzą, mają okazję jak licho. Homosie też. Kasę na wybory też dostaną. I nie jest to związane z inicjatywą Twoją i Profesora. Czy te oczywiste zagrożenia są brane pod uwagę? To moja troska.

  I Droga przez Smoleńsk daje realną szansę na obalenie obecnego, beznadziejnego, antypolskiego rządu. Bez podania prawdziwego miejsca i sposobu jak zginęli "Smoleńczycy" i osądzenia winnych (choćby po polskiej stronie), małe mamy szanse, i najwspanialsza inicjatywa ... Wiem, że brzmi to mało optymistycznie...

  W takiej samej pozycji znajduje się PIS. Nadchodzące wybory będą bardzo trudne, także do upilnowania. Trzeba je wygrać wcześniej....

  Wyjaśnienie Smoleńska zmieni całkowicie OPTYKĘ Narodu, Tak uważam. Ma kluczowe znaczenie - przekierunkuje go, odtuskowi, uzdrowi.

  Może jakaś "nowa TV", lub radio trudne do zlokalizowania? Następnie rozpowszechnienie ich zasięgu?

  Prawda wyzwala i uzdrawia. Pozdrawiam
 • @berecik
  Na NE jest mnóstwo osób zatroskanych o Polskę. Żyję nadzieją na lepszy czas i chciałbym by normalność zrobiła nam prezent i zagościła na stałe do Polski.
  Niech się dzieje, co ma dziać. Może zbyt mało w nas ufności? Koalicja i tak jest niezbędna, zbyt wiele nas już poróżniono. I chyba nie zawsze doceniamy NE, jakie możliwości nam daje. Stąd pisałem z obawą o szykowanej zmianie odnośnie m.in internetu. W ogóle, to pozdrawiam
 • @carcajou
  Witaj,
  dokładnie też tak myślę. .... Matrix wielkoplazmowy i ... ci nieobliczalni młodzi..:) Jan Paweł II na nich postawił. Serdecznie pozdrawiam
 • @contessa
  Nadmiar obowiązków nie pozwolił mi na bieżąco być tutaj i rozmawiać. Rozmowa jest niesamowicie ważna. Brak jej w rodzinach, w polityce...
  Dziś w pracy wypowiedziałem swój pogląd nt "Katastrofy Smoleńskiej". Jakoś tak... nadarzyła się okazja. I było jak piszesz. Cisza i dwa zdawkowe zdania. Temat tabu. A tak proste jak piszesz. Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam.
  Zdjęcie które masz jako ikonkę - bardzo je lubię, tak wiele mówi. Pozdrawiam
 • @Acontrario
  Dziękuję i pozdrawiam. Działaj!
 • @Yurko
  ps.
  Dodam, że nie działam sam, jest nas sporo osób w Klubie, działamy wspólnymi siłami - miesięcznice, dyskusje, obchody rocznicowe. Zapraszam do czytania wcześniejszych notek nt Smoleńska. Pozdrawiam jeszcze raz.
 • @Yurko
  Dla mnie osobiście „sprawa smoleńska” jest tak trudna, że tylko ciche i wściekłe łkanie mam na samą myśl. Tak jest od 10.04.10.
  Nie mogę o tym rozmawiać, jednak chcę Ci podziękować za to, co robisz, że to opisujesz.
  Po cichutku czytam, a teraz pozdrawiam :)
 • @Łażący Łazarz
  ... republikę popieram. Miejmy nadzieję, że te wszystkie "odnogi" jak dopływy, które szarpią swym nurtem, połączą się w szeroką, życiodajną rzekę. Szacunek
 • @InaMina
  Ta łza. Nie raz. Ech. Pozdrawiam
 • Yurko
  Bardzo żałuję, że dopiero teraz zajrzałam... Szukałam wcześniej, ale...chyba nie zbyt solidnie. Pardon. Wracając do Twojego tekstu - piękny. Dzieki! I ten dzwon...! Doskonałe! Poczytałam i komentarze - tyyyle tu troski o Polskę! Wiem z realu, że komu jak komu, ale Tobie zarzucać "nicnierobienie" to nie tylko "strzał kulą w płot", ale wręcz oburzjące! Nawet na NE masz tyyyle efektów swojej pracy, żmudnej, dociekliwej... Chylę głowę! PS. Do zobaczenia na OB-CIACHU! :)
 • @Łażący Łazarz
  I tego się obawiam. ...że wybory to za słaby środek - i z tym się zgadzam. Szacunek
 • @AnnaZofia
  Czy to w tą sobotę? bo zgubiłem małą kartkę z zapiskami. A nie pamiętam.
  Piękne są Twe grafiki. Kiedy idziemy na rozmowę o tablicy?
 • @Yurko
  Dzięki. Tak, w tę najbliższą sobotę. Może tam porozmawiamy, hmmm? Konieczny róż, lilaróż ;) i Ob-ciachowa prasa w garści. :)
 • @AnnaZofia
  o 16tej?
 • Ja to samej katastrofy się wypowiem ... Co mnie najbardziej boli...
  To, że śledztwo przez nasze państwo jest nie dbale przeprowadzane od początku ... To żadne pokolenia następne jakie się pojawią nie wybaczą nam... Jak można było, tak hop oddać śledztwo obcemu państwu? W katastrofie samolotu, w której zginął Prezydent Polski śp Lech Kaczyński?
  To jest nie zrozumiałe działanie Premiera Donalda Tuska...
  Historia kiedyś to odpowiednio oceni ...
 • Yurko
  Wybacz, że tak późno dotarłam na Twój blog i z dużym opóźnieniem czytam Twoje wspaniałe notki. Ale cóż ja więcej jestem w realu niż w internecie. Zresztą jako nowicjusz wpadłam w sieci matriksu. Ze słodką naiwnością wierzyłam we wszystko co napisane. Bolesna szkoła jaką dostałam od wszelkich manipulatorów i oszustów wiele mnie nauczyła.

  Uważam tak jak Ty, że jest jedna jedyna droga: PRZEZ SMOLEŃSK DO PRAWDY.

  Wybory nic nie dadzą, władzę działającą na szkodę swojego Narodu należy usunąć natychmiast. Jak mówi Marek Rymkiewicz, nie ma demokratycznych wyborów w postkolonialnym kraju, a otumanionym tubylcom nie zależy na żadnych zmianach. Oni nic nie widzą i nie chcą widzieć. Kiedy im przedstawiam fakty i tylko fakty, słyszę, że mówię o kraju, którego nie ma.

  "Mamy dziś do czynienia z różnymi metodami walki władzy z narodem i występowaniu jej przeciwko, nawet tym którzy na nich głosowali. Walka z Solidarnymi, Krzyżem, Kibicami, internautami, patriotyzmem i polską tradycją, polską rodziną, zmiany w prawie i Konstytucji przez rząd PO i prezydenta Komorowskiego to w istocie już nie ogłaszany stan wojenny. Środki prewencyjne, zapowiedź restrykcji wobec Wszystkich, którzy nie zgadzają się na wyprzedaż majątku narodowego, którzy mają śmiałość domagać się godnego życia i uczciwych, nie sprzedajnych rządów. Rewizje, najścia służb, cenzura, funkcjonariusze WSI w głównych wydaniach Wiadomości, strzelanie z broni do kibiców, groźby funkcjonariuszy państwowych – że wataha będzie dorżnięta to w istocie już stan wojenny, kolejny raz wypowiedziany przeciw Narodowi."

  Ten Twój fragment wypowiedzi powinien być czytany codziennie we wszystkich wiadomościach, jak mantra. Tak długo, aż by dotarł do wymóżdżonego społeczeństwa.

  Co do tego fragmentu: "Jan Paweł II wołał „Nie lękajcie się”. Walczmy o swą godność i honor, walczmy o Polskę. Teraz, nie potem." dodam od siebie tylko tyle;
  Na weselu w Kanie Pan Jezus zaprosił do współpracy ("nalejcie do konwi wody') i dopiero wtedy uczynił cud. Dopiero wtedy.

  Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za piękny tekst.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej