Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 868 komentarzy

Cud wcielonego ducha

Yurko - Cud wcielonego ducha, pierwsze słowa z wiersza Cypriana Norwida pt. PISMO, czyli nie szermować, krzyczéć, Lecz całą siłą działać

Różnica razy 2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Porównywanie zdjęć może prowadzić do potwierdzenia lub zaprzeczenia. W obu przypadkach możemy dojść do celu.

Nie snuję teorii, chcę się podzielić moimi spostrzeżeniami. Tylko tyle.

Nie będzie błędem jeśli stwierdzimy po analizie - "to jest jednak ten samolot". Bądź powiemy - "to nie są te fragmenty, to nie ten samolot". I w obu przypadkach możemy mieć rację, bo kluczem w tej łamigłówce jest słowo "BLIŹNIAK" lub podmiana. Do takiego wniosku dochodzę po wielu miesiącach trwającej wciąż dyskusji wokół tej strasznej Tragedii.

bliźniacze samoloty
bliźniacze lotniska
podobne zdjęcia
 

 Dwa bliźniacze zdjęcia, ten sam element w innej "oprawie":

 

 

Także te zdjęcia:

Porównano napisy na kadłubie:

Idąc dalej porównane zostały żółte "narożniki" - oznaczenia widoczne na kadłubie z napisem Republic of Poland

 

 

Wygląda na to, że ten fragment kadłuba pasuje do nr. 101. Ale czy na pewno? Ze zbliżenia widoczne są kleksy, oraz widoczne równe cięcie kadłuba wzdłuż.

To zdjęcie także daje dużo do myślenia.

Więc jaka jest prawda? Który samolot jest który?

Na tych zdjęciach oba samoloty - zdjęcia są z różnego kata po to by wyrobić sobie lepiej ogląd o jaką różnicę chodzi - stan przed remontem i widoczna różnica w położeniu wlotu-kratki.

Możemy ulegać kolejnym złudzeniom i tak bez końca? Mimo podobieństw musi być jakaś różnica.

Co działo się na lotnisku w Smoleńsku 07.04.2010? Pisał o tym Acontrario //acontrario.nowyekran.net/post/9733,ladowanie-tupolewa-w-dniu-7-kwietnia, i Intheclouds //lubczasopismo.salon24.pl/Smolensk.Raport.S.24/post/296683,dwa-kursy-do-smolenska-7-04-2010

Po co pomalowano na szaro końcówkę noska? (kadr z filmu Lilientala, 07.04.2010)

Gdzie tak naprawdę rozegrały się wydarzenia nazywane "Katastrofą smoleńską"?

ps

Opublikowałem ten materiał gdyż żyję nadzieją, że zostanie rozwiązana tajemnica śmierci Prezydenta i elity naszego Państwa. Po 10.04.2010 nic już nie jest takie same jak było dla milionów ludzi w Polsce i dla mnie. Dobro jest silniejsze od zła tak jak prawda od kłamstw. Jestem przekonany, że wcześniej czy później prawda wyjdzie na jaw. Ofiara życia tych 96 osób nie może pójść na marne.

Na prośbę Kindow dołączam nowe inne zdjęcia. Poniżej: strzałka pokazuje wmontowane drzewo. Widzimy pewną przestrzeń, prześwity. Brak "ściany lasu" jak na zdjęciach poniżej.

 

 Teraz zdjęcie z drugiej strony. Zrobione z górki?

 

Na środku zdjęcia wstawiono "dziada (czarne popiersie). Czy przez to zdjęcie jest złe? Może chciano by je zanegować? Czy to jest ten sam las? Widoczne za skrzydłem zbocze i inny drzewostan. Poniżej zdjęcia z filmu Wiśniewskiego.

 

Czy w okolicah Iwanowo-Siewiernyj są lasy?

KOMENTARZE

 • Gdzie tak naprawdę rozegrały się wydarzenia nazywane "Katastrofą smoleńską"?
  I ile uwiarygodnionych kopii ma prawda na jej temat...? Pozdrawiam.
 • @Avern
  Otóż to. Pozdrawiam
 • @Kindow
  ...zaczyna się. Mam świadomość wagi tematu bardziej niż Panu się wydaje. Czy nie czyta Pan przypadkiem "wybiórczo"? Proszę wybaczyć, ale chyba Pan nie zrozumiał całości tekstu i nie chce Pan zrozumieć. Zawsze porównuje się co najmniej dwa zdjęcia. Nie rozumiem co Pana tak uraziło. Wiem, że "obalał" Pan ten temat u FYM'a. .Dlaczego? Pozdrawiam
 • @Yurko
  Moja intencją nie jest wprowadzanie kogokolwiek w błąd. Pytania pozostają otwarte a prowokacje będą większe im bliżej będziemy prawdy. No i te dwa lotniska z wrakami....
 • @Yurko
  Skomentowałem "Różnica", Różnica II" i to co powyżej.
  Nic się nie zaczyna.
  Nie czytam wybiórczo.
  Jestem jedynie wrażliwy, na delikatnie mówiąc, naciąganie i przeinaczanie faktów, zdjęć i tego wszystkiego co mamy do dyspozycji...
  Takiej dowolnej interpretacji.

  Nosek malowany?
  To życzę powodzenia w śledztwie...

  Czasem trzeba porównać więcej niż DWA zdjęcia.

  Wiem jednak, że trzeba szukać różnic ale róbmy to dobrze.
 • @Kindow
  Nic nie naciągam. Łatwo coś oceniasz. Do dyspozycji mamy wiele w tym mnóstwo podrabianych zdjęć, co pokazałem na przykładach.
  Samoloty są bliźniacze ale różnią się malowaniem szachownicy na ogonie przed i po remoncie oraz innymi charakterystycznymi dla siebie szczegółami nazwijmy je technicznymi widocznymi np na podbrzuszu ogona i silników. Oglądałem je na b. dużych zbliżeniach. Nie jestem też takim fachowcem by kwestionować np. wypowiedź śp Pana prof. Wróbla.
  Wielu z nas jakoś szuka tej prawdy i chce pomóc. Interpretacja to nie przeinaczanie.
  Porównywanie zdjęć może prowadzić do potwierdzenia lub zaprzeczenia. W obu przypadkach możemy dojść do celu. Pozdrawiam
 • @Yurko
  Twój nosek zmienia wymiary w czasie lotu...
  Przesuwa się...
  Nie widzisz tego?
  Zrób pętle w filmie i otwórz oczy.

  Fotografuję i wiem jak się sprawy mają.

  Jeśli chodzi o płyty na lotnisku, to zacznij je liczyć i lokalizować przestrzennie elementy wraku.
  Możliwe, że w ciągu jakiegoś czasu drobne elementy mogły być lekko przesunięte, ale ogólnie, to są na obu zdjęciach w tym samym miejscu.
  Płyt jest tyle ile potrzeba.

  Pozdrawiam

  PS
  Czasem trzeba sprowadzać na ziemię...
 • Zdjęcia statecznika w "innej oprawie"
  Ten sam.
  Wiśniewski robił normalnym obiektywem z bliska.
  To górne robione jest długim obiektywem i dlatego masz ściśnięcie przestrzeni.
  Skrzydło oparte jest o te same identyczne gałęzie.
  Zdjęcie górne jest zrobione też z innego, wyższego poziomu niż Wiśniewskiego. I lekko z boku ( w prawo ).
  Odejmij mgłę, kontrast, ostrość, rozdzielczość zdjęć i znajduj szczegóły.
 • @Kindow
  Szukam prawdy jak Ty. zdaję sobie z tego sprawę że mogę się pomylić, ale liczę, że zostanie znaleziony ten jeden szczegół, może ta jedna informacja, czy jeszcze coś innego co pomoże rozwikłać "jak to zrobiono". Tam gdzie jest porównanie szczątku boku kadłuba i napisu wychodzi, że to szczątki 101. A przynajmniej ich pewna część. Zapewne zostały podrzucone. Tylko co z tymi kleksami?
  No właśnie. Wierzę, że ktoś trafi na jakiś szczegół, że dowiemy się prawdy.
  Miłego dnia, pozdrawiam
 • @Kindow
  Mam zdjęcie ogona, znane jako "mycie wraku" tam jest fotomontaż drzewa. Mogę przesłać. Kolorystyka, klimat zdjęcia, owszem ale wyraźnie widać zbocze. Są inne zdjęcia to potwierdzające. Mamy tu solidniejsze drzewa i gęstwinę. Robiłem analizę z filmu SW i porównywałem. Kąt jest bardzo podobny. Swoją drogą jak to jest, że fragment skrzydła lecący z impetem, mający tyle przestrzeni, staje "na baczność" i opiera się o dwa cienkie drzewka i nie opada na ziemię?
 • @Yurko
  Wrzuć to zdjęcie.

  To, dlaczego spadający metal opiera się o wątłe krzaki, to faktycznie jest zagadką...

  Kleksy?
  Świeża farba odchodzi płatami jak skóra z pleców... Nieodtłuszczone, szybkie malowanie w nocy...
 • @Kindow
  Otóż to. Co do płyty lotniska masz rację. Przynajmniej na tych zdjęciach. Ktoś pokazywał mi inne (podobne) tam wyglądało inaczej ale mogło to też być jakieś złudzenie. Tak samo szukam rozwiązania. Sądzę, że pokazałem ciekawe wątki nie rozpatrywane gdzie indziej. I tyle. Mogę Ci na mail przesłać opracowania i sam wybierzesz które dobre, a które złe. Drążyłem 101-102 ponieważ nie mamy pewności na 100%, czy nie dokonano zamiany. Zebrałem dużo materiału na ten temat. Tu wrzuciłem tylko mały fragment. Pozdrawiam
 • @space
  z szacunkiem ale odnoszę się do uwag w miarę możliwości czasowych. Nie sądzę by dyskutowany temat był dobry do kłótni, szczególnie tutaj. Poklasku nie szukam. Hipotez także nie snuję więc proszę nie oskarżać mnie o nierzetelność. Zamieściłem tylko "suche" zdjęcia w takim a nie innym układzie licząc, że może coś to wniesie do śledztwa. Nie zastrzegam sobie żadnych praw. Są ważniejsze rzeczy od mojej ambicji. Nonsensem jest spierać się o wersje. Nie wiemy jak doszło do Katastrofy, czy nie podmieniono samolotów. Ma Kolega pewność? Bo ja nie. Ten wątek drążę i chętnie podzielę się materiałem. Zapewniam że jest dobry. Kolega wybierze sobie co zechce albo odrzuci. Proszę podać na pw adres to prześlę. Ukłony i pozdrawiam

  Odnośnie noska. Cień zawsze na brzegu ma delikatne rozmycie i nie zawija się wokół przedmiotu co najwyżej załamuje gdy pada np na dwa przedmioty. Z kolei mam inne zdjęcie na którym widać fotomontaż tego zamalowania. Po co to było robione? Ja nie wiem. Powinniśmy się dzielić przemyśleniami a nie kozakować kto jest lepszy i kto ma patent. Są pytania i dlatego zamieściłem taki post. Jeszcze raz pozdrawiam
 • @Yurko
  No jeśli Ty widzisz MALOWANY nosek, to dyskusja jest bezprzedmiotowa!


  Człowieku obejrzyj film w pętli.
  Manipulujesz.
  Nie masz pojęcia a się wypowiadasz.
  Wprowadzasz w błąd.
 • @Kindow
  To taki ważny ten nosek?
  Dziwnie agresywny kolega z drugim kolegą.
 • @space
  Czy ma Pan na myśli zdjęcie które sam wstawił z białymi drzwiami bez pasków i te linki z których nic nie wynika?
 • @Yurko
  Zaczynam się denerwować, daję okres karencji do jutra rana - aby Szanowny Kolega Autor zmienił tryb myślenia... więcej refleksji.

  Linki, które podałem pokazują (policzenie pikseli), że stosunki odległości i szerokości pasków są właściwie identyczne (na zdjęciu z leżącymi drzwiami są również czerwone paski!)

  Kłaniam się
 • @space
  jakie linki? nie widać żadnych linków

  proszę dać je publicznie

  poza tym na filmie Lilientala szary nosek jest faktem, odcień jest inny niż części zacienionej, i ten "cień" wcale się nie porusza... jak sugerował kolega kidrow
 • @Acontrario
  Ludzie!
  Czy wy naprawdę nie widzicie?
  O co tu chodzi?
  Jeśli ruszający się cień bierzecie za malowany, to życzę szczęścia w odkrywaniu zamachu...

  Jeśli tak ma wyglądać śledztwo obywatelskie, to chroń mnie panie
  przed przyjaciółmi, bo z wrogami sobie poradzę.
 • Yurko
  nie mogę znaleźć tych zdjeć wraków!!!
 • @Acontrario
  Proszę spokojnie obejrzeć fragment tego spornego filmu:

  http://www.youtube.com/watch?v=OznonB082vI#at=278

  od 4:38 do 4:50

  Widać?
 • Popiersie dziada
  hahaha, to ruski żołnierz tyłem, zasłonięty krzakami :).
 • @Acontrario
  "jakie linki? nie widać żadnych linków

  proszę dać je publicznie"

  Linki do zdjęć są w poprzednim wątku, zamieszczę je tutaj. Widać tu, że odległości i szerokości czerwonych pasków zgadzają się bardzo dobrze, wbrew tezie Autora postu:

  http://grawitacja44.files.wordpress.com/2010/05/katastrofa-tu154-smolensk-2.jpg

  porównać do

  http://bi.gazeta.pl/im/5/7393/z7393695Z,Prezydencki-Tu-154.jpg
 • @space
  Przecież nikomu nie chodzi o paski, paski się zgadzają, chodzi o to, że drzwi od salonki są znacznie wyższe; tak więc albo te drzwi urwało ale ze zdjęcia to ie wynika, albo to są inne drzwi, z innej części samolotu - porównaj sobie wysokość drzwi NAD okienkiem

  @kidow

  ten film oglądałem już 50 razy, zresztą, sam ten "szary nosek" zauważyłem, jeśli to cień to pada pod złym kątem, kąt padania światła widać na skrzydle, "nosek" jest prostopadły

  po drugie gdzie ty widzisz "przesuwający się" cień, jak cień może się przesuwać w ciągu kilku sekund lotu? proszę o zdjęcia udowadniające że cień się przesuwa a wtedy zmienię zdanie :)

  nie wykluczam, że to cień, ale nie wygląda mi to na cień
 • @Acontrario
  Witam

  Po pierwsze wypada poprawnie pisać mój nick "Kindow"

  Po drugie:
  "po drugie gdzie ty widzisz "przesuwający się" cień, jak cień może się przesuwać w ciągu kilku sekund lotu? proszę o zdjęcia udowadniające że cień się przesuwa a wtedy zmienię zdanie"

  Przecież podałem link do filmu z podanym czasem i włączeniem właśnie od tego momentu...
  Czy jeśli nie widzisz tego, to jak mam Ci przekazać informację?

  Samolot nie jest nieruchomym elementem a szybko przesuwającym się
  obiektem latającym nie mającego w badanym czasie kontaktu z podłożem.
  Dlatego jako bryła poruszająca się swobodnie, podlega wszelkim obciążeniom, naciskom, wibracjom i zmianom położenia...

  Chyba film najlepiej pokazuje dynamikę przesuwającego się cienia.
  Zrób sobie stop klatki z początku i końca.

  No wybacz ale już nie będę tłumaczył tego cienia, bo to już robi się śmieszne, zabawne lub raczej żenujące.

  Jeśli tak mają być prowadzone obywatelskie śledztwa, to chyba domyślam się dlaczego przez ponad rok nie potrafimy rozwiązać tego zamachu.

  Jesteśmy nieustannie wprowadzani w kanał...
 • @Kindow
  Sprawdziłem tak jak powiedziałeś z początku i końca filmu i faktycznie, MASZ RACJĘ, cień się przesunął bliżej rdzawej plamki.

  W związku z powyższym oficjalnie stwierdzam, że to nie jest szary czubek tylko CIEŃ :) zmyliły mnie statyczne zdjęcia
 • @Yurko
  Niech się pan nie zraża,proszę obejrzeć. https://picasaweb.google.com/krzysiek5751/DropBox?authkey=Gv1sRgCPyckIWSjYChVQ#5600349724027212722

  Pozdrawiam.
 • @Acontrario
  Niestety, rozczaruję, to nie cień. Pozdrawiam
 • @Yurko
  No to czekam na tę notkę...
 • @Yurko
  To jest cień. Yurko, rozpracowanie tego noska jest chociażby u FYMa.
  Ale jak masz jakiś argument przeciwko, z ciekawości obejrzę.
 • @Kindow
  W takim razie tło powinno być rozmyte
 • @Natasza
  Szkoda
 • @space
  Drzwi ucięte i w dodatku z gazety Wybiórczej? Co tu porównywać?
 • @Kindow
  Obejrzałem. Będzie odpowiedź wpisem na ten temat. Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej